Mimo tego w walce ze zbędnymi kilogramami wiele osób doświadcza nadal powtarzających się porażek, które w szybki tempie przekładają się na obniżenia samooceny i skutecznie demotywują do podejmowania nowych prób.

 

Z czego wynikają porażki w odchudzaniu się?

Kluczem do sukcesu jest zrozumienie, że problem nadwagi i otyłości  jest złożonym procesem, który dotyczy człowieka jako całości. Odchudzanie można porównać do krzesła. Aby krzesło stało stabilnie potrzebne mu są cztery nogi. Podobnie jest, gdy chcemy zrzucić zbędne kilogramy.  

Po pierwsze potrzebna jest nam solidna wiedza w zakresie zdrowego odżywiania. Niezwykle istotny jest również obszar aktywności fizycznej. Dzięki fachowej opiece dietetycznej oraz sportowej wiele osób osiąga oczekiwane rezultaty.

Czasami jednak zmiana może okazać się niestabilna lub niewystarczająca. Taka sytuacja ma często miejsce u osób, które w diagnozie mają wyeliminowane fizjologicznye przyczyn nadwagi. Wówczas nadwaga i otyłość nie dotyczą tylko ciała, ale sięgają głębiej - naszego umysłu i emocji. Jedzenie w sposób problemowy może być bowiem przejawem stosunku do siebie oraz sygnałem głęboko zakorzenionych trudności. W takim przypadku opieranie procesu odchudzania wyłącznie na ćwiczeniach lub zmianie nawyków żywieniowych może przypominać siedzenie na krześle, które ma tylko 2 nogi. Trudno jest wówczas utrzymać równowagę.

Czwartym filarem, niezbędnym w skutecznym wprowadzaniu zdrowych nawyków żywieniowych, jest wsparcie innych ludzi. Niska samoocena i brak akceptacji własnego ciała często popycha osoby borykające się z nadwagą i otyłością w kierunku samotności. Proces wycofywania się z relacji interpersonalnych pogłębia dodatkowo niezrozumienie ze strony bliskich.

Skuteczność wielowymiarowego podejścia do problemu obniżenia wagi potwierdzają wyniki badań naukowych. Wskazują one, że połączenie programu modyfikacji zachowań z procesem grupowym pozwala utrwalić efekty odchudzania o ponad 40% w perspektywie 2 lat.

 

OPIS GRUPY TERAPEUTYCZNEJ

Nasz program jest propozycją pracy łączącej wiedzę z zakresu: dietetyki, psychologii i sportu w formie spotkań grupowych. Pozwala poczuć motywującą siłę wsparcia grupy, ale też dodatkowo daje gwarancję bezpiecznego odchudzania oraz pogłębionej pracy psychologicznej, ponieważ prowadzony jest przez doświadczonych specjalistów.

 

GRUPA SKIEROWANA JEST DLA OSÓB, KTÓRE:

·        walczą z nadwagą, otyłości lub cierpią z powodu napadów objadania się (czytaj więcej...),

·        bezskutecznie podejmowały już różne próby odchudzania się,

·      korzystają z pomocy indywidualnej dietetyków, psychologów czy trenerów personalnych i chcą utrwalić efekty swojej pracy,

·        mają zalecania zredukowania wagi od lekarzy różnych specjalizacji w związku innymi chorobami,

·        mają dosyć samotnej walki ze zbędnymi kilogramami i poszukują wsparcia innych, ale też są gotowe dzielić się własnymi doświadczeniami.

 

JAK TO WYGLĄDA FORMALNIE?

Grupa ma formę regularnych spotkań odbywających się 1 raz w tygodniu przez okres 3 miesięcy. Jedno spotkanie trwa 2 godziny.

Przyjęcie na grupę poprzedzone jest wstępnym spotkaniem, mającym na celu określenie potrzeb i zapoznanie z zasadami grupy. Koszt spotkania  to 50 zł.

GDZIE:  Centrum Świadomości, Warszawa- Żoliborz, Ul.Gwiaździsta 7b

KIEDY:  Środy  w godzinach 19:00 – 21:00. Termin rozpoczęcia grupy to kwiecień 2016.

Osoby posiadające już wiedzę dietetyczną lub korzystające z pomocy dietetyka zapraszamy na grupę w czwartki godziny 19:00-21:00.

KOSZT: 70 zł za jedno spotkanie (w przypadku płatności z góry za cały miesiąc - jedno spotkanie 60zł).

 

Zgłoszenia prosimy składać telefonicznie pod numerem  602 367 951.

 

PROWADZĄCY:

·        Agnieszka Chmielewska-Kołodziej

Psycholog, psychoterapeuta, specjalista psychodietetyki, certyfikowany terapeuta uzależnień, członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, współautorka portalu "Lustro psychologiczne" (czytaj więcej...)

·        Aneta Strelau

Dietetyk klinicznym z wieloletnim doświadczeniem. Członek: Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego oraz Metabolizmu oraz Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Posiada kompleksowe przygotowanie do profesjonalnej pracy z pacjentem oraz udzielania pomocy w bardzo szerokim zakresie chorób dietozależnych. Od zawsze zainteresowana zdrowym trybem życia. Zadowolony pacjent i szczęście, jakie daje mu lepsze samopoczucie (dzięki wprowadzeniu zdrowego sposobu odżywiania) jest jej największym sukcesem.  www.strelau.pl